Yaşantı Psikoloji Hakkında

Baharın sembolü, ömrünü devam etmek namına güzelden narine giden yolculuğun adıdır karahindiba… Karahindiba büyüme, sıcaklık, berraklık, şifa, parlaklık ve aydınlanmanın sembolüdür. Çiçekleri genel olarak güneş gördüğünde açılan Hindiba ayrıca pozitifliği, ilerlemeyi ve hayatta kalmayı sembolize eder.

"Hayat yalnızca geriye doğru anlaşılabilir fakat ileriye doğru yaşanmalıdır"

Kierkegaard

Hayata bakış açımızı geçmiş yaşam deneyimlerimiz oluşturur. Çoğu zaman hayatı anlamlandırmayı bu deneyimler üzerinden yaparız ve bizi biz yapan parçalarımızdır bu deneyimler. Kendimizi, başkalarını ve hayatı değerlendirmemizi, kısacası yaşamla ilişkimizi doğrudan etkiler.

Yaşantı’yı kurarken bu bakış açısıyla yola çıktık. Çalışmalarımızın temeline bilimsel verilere dayalı yöntemleri, etik ilke ve değerleri aldık. İstanbul Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi'nde bulunan psikolojik danışmanlık merkezimizde sizlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çocuk, ergen ve yetişkinlere; bireysel psikoterapi ve grup psikoterapisi, çiftlere yönelik; çift-aile terapisi ve cinsel terapi, kurumlara yönelik; kurumsal danışmanlık ve eğitim hizmetlerini, alanındaki gelişmeleri yakından takip eden uzman psikolog kadromuzla sunmaktayız.