Gamze Çarboğa

Klinik Psikolog

2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında ders dönemini tamamlamış, tez aşamasındadır.

Lisans döneminde Dokuz Eylül Üniversitesi Biyofizik Laboratuvarı’nda, Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü’nde ve Simeco/Teka Grup Şirketi’nde stajlar yapmıştır. Yüksek lisans döneminde 7 ay boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadın, erkek ve çocuk/ergen yataklı servislerinde stajyer psikolog olarak çalışmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Nevra Cem Ersoy ile birlikte iş-özel yaşam dengesini araştırdıkları bir çalışma yürütmüştür. Araştırma sonuçlarını 2017 yılında Lizbon’da gerçekleşen 14th European Conference on Psychological Asseement (ECPA) kongresinde sunmuştur. Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Meral Öğütçü ile sosyal anksiyete ve kendine yönelik dikkat arasındaki ilişkiyi incelediği araştırmasını 2018 yılında Sofya’da gerçekleşen 48th European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) kongresinde sunmuştur. Tübitak tarafından desteklenen, Covid-19 kaynaklı kaygının yaygın anksiyete bozukluğuna etkisini inceleyen araştırmada bursiyer olarak yer almıştır, araştırmayla ilgili makale çalışmaları devam etmektedir.

Yüksek lisans döneminde Dr. Psk. Ahmet Tosun süpervizörlüğünde 1 yıl boyunca danışan takip etmiştir. Özel bir şirkette çalışan yetişkinlerle bireysel görüşmeler yürütmüştür. Süpervizyon altında danışan takibine devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler

  • Şema Terapi Temel Düzey Eğitimi (Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak)
  • Bilişsel Davranışçı Terapiler: Kavram ve Teknikler (Dr. Psk. Serap Piri Erbaş-Acıbadem Üni.)
  • Psikodinamik Psikoterapi: Kavram ve Teknikler (Uzman Klinik Psk. Hakan Kızıltan-Acıbadem Üni.)
  • Bağlanmanın Yaşam Boyu İpuçları ve Güncel Yansımaları (Doç. Dr. Mehmet Harma)